Вівторок, 18.01.2022, 16:39
Вітаю Вас, Гість

Рекомендації для батьків

Як правильно підготувати дитину раннього віку  до вступу в дитячий садок

 1. Передусім слід організувати життя дитини в сім’ї  вiдповiдно до режиму дня, якого дотримуються в дошкільному закладі. Цим ви значно полегшите маляті процес звикання до ясел.
 2. Добре, якщо зацікавите дитину дитячим садком, викличете бажання йти туди. Для цього під час прогулянок з дитиною покажіть  будівлю дошкільного закладу, iгровi майданчики, разом поспостерігайте за грою дітей, розкажіть про їхне  життя у яслах. Не можна залякувати дитину садком, погрожувати: «Не слухатимешся – віддам у садок. ” Це викличе страх перед дошкільним закладом, погіршить стан дитини в період звикання до незнайомого оточення.
 3. Дитина значно легше пристосується до умов суспільного виховання, якщо в сім’ї  вона володіє елементарними навичками самостiйностi. Iнодi, прагнучи зекономити час, батьки поспішають самі вдягнути, нагодувати дитину, чим стримують формування в не необхідних умінь. Такі діти, звикнувши до надмірної опіки, в дошкiльному закладi почуваються безпорадними i самотнiми. Не шкодуйте часу – малятi це дуже знадобиться.
 4. Дуже важливо навчити маля гратися. Діти, якi тривало, не вiдволiкаючись, граються iграшками, захоплюються грою i рiдко згадують про розлуку з рiдними, легше звикають до нового оточення.
 5. Одна з головних причин труднощiв перших днiв дитини в дошкiльному закладi – недостатнiй досвiд спiлкування з iншими дорослими i дiтьми. Дитина, яка спiлкується лише з членами своєї родини, боться стороннiх, не вмiє правильно реагувати на їхнi звертання. Опинившись серед дiтей, незнайомих людей, таке маля почувається неспокiйно. Iнодi батьки самi мимоволi формують у дитини негативне ставлення до стороннiх, говорячи: "Не слухатимешся, оцей злий дядько тебе забере”.
 6. Значну увагу слiд приділяти розвитку мовлення. Це теж полегшить адаптацiю, дитина зможе висловити своє бажання, повiдомити про потребу за допомогою хоча б одного-двох слiв або вiдповiдаючи на запитання простим "так” чи "нi”, i вихователь зможе допомогти їй.                                                        
 7. Прагнiть оформити маля в дошкiльний заклад хоч за два-три тижні до виходу матерi на роботу, щоб можна було поступово збільшувати тривалість перебування дитини у закладі. Не слід у перший день залишати дитину до вечора у групі, бо таке тривале перебування в незнайомому оточенні – велике навантаження для неї. Краще спочатку приводити малюка на прогулянку або ввечері. коли частина дітей уже пiшла додому, i педагог зможе придiлити уваги новому вихованцю. Нiколи не виявляйте у присутностi дитини своїх переживань, не шкодуйте з приводу того, що доводиться вiддавати її до садочка.

Як треба батькам готувати дитину дошкільного віку до відвідування дитячого садка

 1. Не обговорювати при маляті хвилюючі Вас проблеми, пов'язані з дитячим садком.     
 2. Заздалегідь довідатися в дільничного лікаря, який тип адаптації можливий у дитини, вчасно прийняти всі міри при незадовільному прогнозі.
 3. Якомога раніше  провести оздоровчі заходи, які призначив лікар.
 4. Відправити дитину в дитячий садок лише за умови, що вона здорова.
 5. Не віддавати дитини в дитячий сад у розпалі кризи трьох років.
 6. 3аздалегідь довідатися всі нові моменти в режимі дня в дитячому садку й ввести їх у режим дня дитини вдома.
 7. Підвищити роль  заходів, що загартовують.
 8. Оформити в дитячий сад за місцем проживання.
 9. Якомога раніше  познайомити малюка з дітьми в дитячому саду та з вихователями групи, куди він незабаром прийде.
 10. Намагатися віддати його в групу дитячого саду, де в дитини є знайомі ровесники, з якими він раніше грав удома або у дворі.
 11. Настроїти малюка як можна позитивніше до його надходження в дитячий сад.
 12. Учити дитини будинку всім необхідним навичкам самообслуговування.                            
 13. Не загрожувати дитині дитячим садом як можливим покаранням.                                                    
 14. Готовити дитину до тимчасової розлуки з Вами, дати зрозуміти малюку, що це неминуче тільки тому, що він уже великий.
 15. Не нервувати й не показувати свою тривогу напередодні надходження дитини в дитячий сад.
 16. Планувати свою відпустка так, щоб Ви могли перший час не залишати дитину на цілий день у дитячому садку.
 17. Увесь час пояснювати малюку, що він для Вас, як і колись є ЛЮБИМИМ.
 18. Налаштовувати дитину на позитивне відношення до дитячого саду, що це дуже здорово, що вона доросла до саду й стала такою дорослою.