Вівторок, 18.01.2022, 16:53
Вітаю Вас, Гість

Розвивальне середовище

Колектив нашого дошкільного закладу наполегливо працює над розв’язанням пріоритетних завдань, активно впроваджує у педагогічний процес сучасні освітні технології, забезпечує повноцінний фізичний і психічний розвиток малят.

Створення умов для повноцінного, своєчасного і різнобічного розвитку дитини є основним завданням дошкільного закладу. Саме тому, ми і приділяємо значну увагу постійному вдосконаленню розвивального предметно-ігрового середовища. Вдала організація розвивального простору в груповій кімнаті стала основою для захоплюючого, змістовного життя та різнобічного розвитку вихованців.

Розвивальне середовище – комплекс психолого-педагогічних, матеріально-технічних, санітарно-гігієнічних, естетичних умов, які забезпечують рухові та пізнавальні потреби кожного вихованця дошкільного навчального закладу.

Облаштовуючи  групи, ми прагнули зробити їх затишними, приємними для перебування дітей. Отож, організовуючи для своїх вихованців життєвий простір у групових кімнатах, враховували його значимість для становлення особистості. І насамперед визначили для себе, яким вимогам має відповідати предметно-ігрове середовище:

  • надавати дитині свободу;
  • створювати образ того чи іншого процесу;
  • налаштовувати на позитивні емоції, добре впливати на світосприйняття й самопочуття;
  • бути зручним, інформованим;
  • сприяти розвиткові природної цікавості до пізнання світу;
  • забезпечувати гармонійні відносини між дитиною та навколишнім світом.

Ми дбаємо про те, щоб через предметно-ігрове середовище максимально розгорнути самостійну творчу активність дітей, надати їм право власного вибору, збільшити міру їхньої свободи. Намагаємося так організувати життя , щоб діти могли варіативно, гнучко використовувати простір, почуватися володарями ігор та іграшок, виявляти свої інтереси, займатися улюбленими справами й на власний розсуд використовувати вільний час.                               

Оснащення осередків змінюємо, трансформуємо відповідно до  нових ідей, задумів. До  активної участі в реорганізації групового розвивального середовища ми залучаємо і самих дітей.  Облаштовуючи приміщення  разом із вихованцями  ми обов’язково враховуємо їх побажання.

Яскраве і цікаве розвивальне середовище на ділянці дошкільного закладу дає змогу підтримувати позитивний настрій малят, оптимально організовувати заняття та ігри на свіжому повітрі, формувати екологічну та комунікативну компетентність, художній смак. Ігрові майданчики ми облаштовуємо враховуючи інтереси та потреби дітей за допомогою батьків та працівників закладу.

Батьківські куточки

         

     

   

   

Етнографічний осередок

  

  

  

  

 

 

Ігровий осередок

  

  

  

  

  

  

  

 

  

  

  

  

 

Ігровий осередок (театралізовані ігри)

  

      

ПРИРОДОЗНАВЧИЙ ОСЕРЕДОК

  

  

  

  

  

ХУДОЖНІЙ ОСЕРЕДОК

  

  

  

НАШІ МАЙДАНЧИКИ